Akcesoria do ćwiczeń

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

QMED BALANCE DISC

Poduszka sensoryczna posiadająca dwa rodzaje powierzchni – z wypustkami oraz bez. Stosowana do wykonywania ćwiczeń sensomotorycznych, równoważnych, koordynacyjnych i korekcyjnych na niestabilnym podłożu i w otwartych łańcuchach kinetycznych. Poprawia koordynację ruchową u pacjentów po urazach układu ruchu. Zmniejsza występowanie bólu pleców wynikające z długotrwałej pozycji siedzącej.

Trening z poduszką sensoryczną kompleksowo usprawnia funkcjonowanie całego ciała. Znakomicie poprawia koordynację oraz wspiera pracę centralnego układu nerwowego. Z jej pomocą aktywujemy również mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową stabilizację kręgosłupa oraz naszych stawów. Dzięki regularnym ćwiczeniom z poduszką sensoryczną zapewnimy sobie doskonałą motorykę nawet do późnej starości.

Wskazania:

Po zdjęciu opatrunku gipsowego – nauka markowania obciążenia kończyny
Zaburzenia błędnika u osób starszych (częste upadki podczas czynności dnia codziennego)
Przeciążenia czynnościowe mięśni posturalnych i mięśni stóp w celu relaksacji
Poprawa stabilności, balansu i koordynacji ruchowej
Aktywizacja i wzmacnianie mięśni posturalnych kręgosłupa
Przeciwwskazania:

Nie stwierdzono przeciwwskazań.
Średnica: 33/35 cm

Maksymalne obciążenie: 200 kg

69.00

QMED PÓŁKULE SENSORYCZNE

Półkule sensoryczne z kolcami do rehabilitacji stóp, ćwiczenia równowagi i treningu koordynacji ruchowej. Stożkowe kolce pobudzają zakończenia nerwowe, rozluźniają je i odprężają. Służą do stymulacji czucia głębokiego, zmysłu dotyku. Idealne do ćwiczeń zarówno w domu jak i w placówkach dydaktycznych oraz gabinetach rehabilitacyjnych. Półkula zapewnia różnorodny trening sensomotoryczny.

Wskazania:

ćwiczenia koordynująco-stabilizujące
efektywne kształtowanie sylwetki i korekcja wad postawy
aktywizacja wielu grup mięśniowych poprzez kompleksowy trening całego ciała
poprawa równowagi i koordynacji ruchowej
Przeciwskazania:

Nie stwierdzono przeciwwskazań.
Średnica: 16 cm

Maksymalne obciążenie: 100 kg

65.00

QMED STANDARD ROLLER

Idealny produkt do ćwiczeń rehabilitacyjnych, korekcyjnych jak i do masażu rozluźniającego i relaksacyjnego. To prosty i bezpieczny przyrząd, wykorzystujący nasza własna masę ciała do samoczynnego rozluźnienia tkanek mięśniowych.

Wymiar: 45cm x 15cm

Materiał: Pianka EPP

80.00

QMED WAŁEK DO

To idealny produkt nie tylko do masowania stóp, ale również całego ciała. Produkt jest uniwersalny, działa terapeutycznie – łagodzi stres oraz napięcie mięśni. Polecany dla osób, które posiadają stojący tryb pracy oraz przy dużym wysiłku fizycznym.

60.00